










Освітні новини ВРУ 04.08.19
Здавалося б які можуть бути новини з Верховної Ради України, якщо рада не працює. Насправді трішки не так – рада це не лише 450 депутатів, а масивний апарат. І хоча законопроекти, зареєстровані у попередньому скликанні розглядатися не будуть, проте вони швидше за все будуть перереєстровані у перший тиждень діяльності ради. Інакше з петиціями, зареєстрованими на сайті Верховної Ради України – вони будуть розглянуті в будь-якому випадку. В розділі петиції на тему «Освіта, наукова, науково-технічна, інноваційна діяльність та інтелектуальна власність» . Їх аж 27. Вони не всі стосуються освіти, тож спочатку хотів прокоментувати найцікавіші, але навів усі освітні петиції. Тут такі перли зустрічаються, Вам точно буде цікаво. 1. Відміна ЗНО у 2019 році. На думку автора – це надмірне навантаження на дитину. Не знаю, на що розраховував автор, але петиція, яка зареєстрована 23 травня 2019 року явно б не встигла набрати необхідної кількості голосів до початку ЗНО в 2019 році. 2. Відміна нового українського правопису. На думку автора новий правопис паплюжить українську мову, і робить не серйозною на сприйняття. Так це чи ні, але питання не парламенту. Петиція зібрала 165 голосів. До завершення голосування залишилось 23 дні. 3. Заборона зборів (поборів) в закладах освіти України. Я не знаю, мені плакати чи сміятися? Побори – це злочин. Детальніше про безоплатність освіти тутhttps://advokatgryb.blogspot.com/2018/11/blog-post_18.html а про статті кримінального кодексу тутhttps://advokatgryb.blogspot.com/2018/11/1.html

Звертатися потрібно не до Верховної Ради України а до правоохоронних органів. Коли читаю петицію, розумію, що ця петиція для автора – крик відчаю. Петиція зібрала 93 голоси. До завершення голосування залишився 31 день.
4. Підвищити мінімальну заробітну платню працівникам освітньої та медичної галузей. Автор пропонує, щоб виплачували високу заробітну плату, як це передбачено у ст. 61 Закону про освіту не лише вчителям але й медикам. Гарне бажання. Петиція зібрала 9 голосів. До завершення голосування залишилось 75 днів. 5. Виплати для учнів. Це унікальна петиція. Автор пропонує запровадити стипендії успішним учням – від 150 гривень у 3 класі до 400 в 11 класі. Петиція зібрала 47 голосів. До завершення голосування залишилось 9 днів. 6. Про підвищення посадових окладів та престижність праці педагогів. Петиція спрямована на підтримку законопроекту №10377 "Про внесення змін до Закону України "Про освіту" (щодо преміювання вчителів за престижність професії та високу результативність праці)". Петиція зібрала 12 голосів. До завершення голосування залишилось 58 днів. На жаль, низька активність з підписання петиції освітянами створює видимість у незацікавленості в такому підвищенні. 7. Запровадити вивчення Контитуції України як обовязкового предмету, починаючи з молодших класів.Обмовка по Фрейду – автор сам не зміг написати правильно слово «Конституція» J. Не думаю, що автор не подумав, що діти у молодшому класі, в силу свого розвитку діти в такому віці не зможуть зрозуміти кожного другого слова. Петиція зібрала 48 голосів. До завершення голосування залишилось 20 днів.
- обов'язкові обираються державою
- за вибором обираються дітьми, або їх батьками
- додаткові обираються дітьми за їх бажанням вивчати ці предмети. Петиція зібрала 8 голосів. До завершення голосування залишилось 79 днів. 10. Про приведення у відповідність норм законодавства, надання освітньої субвенції закладам спеціалізованої позашкільної освіти( в тому числі початковим мистецьким школам) комунальної власності! Це перша чітка петиція, у якій вказаний спосіб реалізації. Я її підтримав. Петиція зібрала 289 голосів. До завершення голосування залишилось 12 днів. 11. За повністю безкоштовну повну освіту для всіх, хто навчається в навчальних закладах України. Це настільки шедевральна петиція, що я вирішив її навести тут в повному обсязі. Виключити з тексту Статті 53 Конституції України слова "загальна середня" (тлумачення: обов'язковими мають бути і дошкільна, і середня, і вища освіта, на нашу думку, це дозволить підвищити рівень освіти населення). Націоналізувати всі, без виключення, навчальні заклади, що знаходяться у приватній власності.
Навчання у навчальних закладах України має відбуватися виключно за державним замовленням (бюджет). Навчання за кошти фізичних або юридичних осіб (контракт) має бути скасоване. Освіта в Україні має бути повністю безкоштовною.
Підручники, зошити, канцелярське приладдя, шкільна форма (для закладів середньої освіти), спортивна форма, рюкзак, і т.п. мають видаватися закладами освіти безкоштовно.
Збори коштів "на штори", "на фонд класу", "на фонд школи", "на екскурсію", "на прибиральницю" мають бути скасовані. Екскурсію, якщо вона організовується закладом освіти, має повністю оплачувати держава. Платити заробітню платню працівникам-бюджетникам — зобов'язаність держави.
Всі гуртки та курси мають бути безкоштовними для населення.
Вся додаткова вартість, що виробляється додатковою працею найманих працівників, має надходити до державного бюджету. Зважаючи на сучасне фінансово-господарське та соціально-економічне становище України така петиція з області захмарної фантастики. Петиція зібрала 6 голосів. До завершення голосування залишилось 74 дні.

22. Про припинення в:Вищих учбових закладах України,навчання за не акредитованними спеціальностями.Питання цікаве. Петиція зібрала 2 голоси. До завершення голосування залишилось 51 день.