🚇 Подільський міст, метро на Виноградар та «Еко Буд Трейд»: Чому досі не покарано керівника транспорту КМДА Руслана Кандыбора?

🚇 Подільський міст, метро на Виноградар та «Еко Буд Трейд»: Чому досі не покарано керівника транспорту КМДА Руслана Кандыбора?

Корупція в Департаменті транспорту КМДА продовжує залишатися безкарною. Питання, яке дедалі частіше звучить серед киян і журналістів: чому Руслан Кандыбор, багаторічний директор цього Департаменту, досі не несе жодної відповідальності за розкрадання бюджетних коштів у мегапроєктах Києва?

💸 Системне виведення коштів

Під керівництвом Кандыбора Департамент транспорту неодноразово випускав фінансування на структури, пов’язані з оточенням скандального бізнесмена Дениса Комарницького. Зокрема, мова йде про ТОВ «Еко Буд Трейд», яке стало символом розкрадань на об’єкті Подільсько-Воскресенського мосту.

Рахункова палата та низка журналістських розслідувань неодноразово вказували, що кошти з підконтрольних КП Департаменту (зокрема, «Київпастранс», «Київський метрополітен», «Інженерний центр») виводилися через підставні фірми та фіктивні тендери. За оцінками джерел у КМДА, у деяких проєктах суми розкрадань перевищували обсяги фактичних робіт.

🚇 Метро на Виноградар: багатомільярдна афера?

Окрему увагу привертає провалене будівництво метро на Виноградар, де, за словами експертів, було вкрадено більше, ніж витрачено на самі роботи. Схеми включали завищення вартості, імітацію робіт та підрядників, які зникали одразу після отримання коштів. Усі погодження — через Департамент транспорту, яким і керував Кандыбор.

🤝 Зв’язки, які захищають?

За інформацією з медіа та відкритих джерел, Руслан Кандыбор має тісні зв’язки із середовищем «смотрящих» за столичними тендерами. Попри низку гучних скандалів, він продовжує обіймати впливову посаду в системі КМДА. Жодне кримінальне провадження проти нього офіційно не завершилось оголошенням підозри.

❗ Питання до правоохоронців

  • Чому особа, яка керувала найбільш корупційним департаментом Київської міської адміністрації, досі не фігурує у відкритих кримінальних справах?

  • Чи стане ДБР або НАБУ ініціаторами перевірки його діяльності?

  • І зрештою — чи повернуться вкрадені мільярди до бюджету міста Києва?

 

❗️У Києві затримано чиновника КМДА на хабарі $15 тисяч — «кошти за дитяче футбольне поле»

У черговому корупційному скандалі, пов’язаному зі структурою КМДА, затримано головного інспектора Департаменту земельних ресурсів Артема Лисенка. За даними правоохоронців, чиновник вимагав 15 тисяч доларів хабаря за сприяння в продовженні оренди земельної ділянки у Деснянському районі столиці.

23 мільйони в кишеню: екскерівники “Київтранспарксервісу” під слідством СБУ. Та чи надовго?

Служба безпеки України викрила масштабні порушення в роботі комунального підприємства "Київтранспарксервіс". У центрі розслідування — четверо колишніх керівників, серед яких і ексдиректор Владислав Опришко, яким повідомлено про підозру у справі про багатомільйонні збитки для бюджету столиці.