НАБУ провело обшуки у екс-командувача військ зв'язку Володимира Рапко у справі системи “Дзвін-АС” для ЗСУ

НАБУ провело обшуки у екс-командувача військ зв'язку Володимира Рапко у справі системи “Дзвін-АС” для ЗСУ

НАБУ провело обшуки у колишнього командувача військ зв'язку Збройних сил України (2014-2019) Володимира Рапка.

Ці слідчі дії пов'язані з розслідуванням справи про ймовірне заволодіння бюджетними коштами під час створення автоматизованої системи управління військами «Дзвін-АС», повідомив журналіст Олег Новіков, який спеціалізується на висвітленні діяльності НАБУ.

За даними журналіста, разом з обшуками в Рапка відбулися обшуки у «фактичного власника» ТОВ «Айкюжн ІТ» (ексначальника Управління розвитку автоматизації ЗСУ), колишнього начальника військового представництва №2461 Міноборони Віктора Бивалькевича, ексначальника відділу організації застосування автоматизованих систем Управління та в самому помічнику. Управління з розвитку автоматизації ЗСУ.

Нагадаємо, за даними ЗМІ, детективи НАБУ 25 квітня провели обшуки в Генштабі, які були пов'язані з кримінальним провадженням з розкрадання в особливо великих розмірах, здійснених військовими та посадовими особами під час виконання дослідно-конструкторських робіт при розробці системи автоматизованого управління військом «Дзвін-АС ». Раніше розслідувачі Bihus.info повідомляли, що на цю систему до Міноборони витратили 4 роки та 600 млн. грн.

Розробкою «Дзвін-АС» займалося ТОВ «Еверест Лімітед». Ця компанія була офіційним представником в Україні турецької компанії Aselsan, яка виробляє засоби зв'язку.

За даними «Мілітарного», система «Дзвін-АС» навесні 2022 року пройшла державні випробування та у грудні була прийнята на озброєння.

Володимир Репік: підозрюваний у службовій недбалості на 581 млн досі у кріслі і готує новий кредит від ЄБРР на 50 млн євро

Підозрюваний у службовій недбалості директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік продовжує виконувати свої обов'язки і готує новий кредит від Європейського банку реконструкції та розвитку - цього разу на 50 млн євро для КП "Київтеплоенерго".

Директора департаменту фінансів КМДА судитимуть за необґрунтовані позики на 581 млн грн збитків київській громаді

Директора департаменту фінансів Київської міської державної адміністрації Володимира Ріпака судитимуть за службову недбалість, яка, за версією слідства, завдала територіальній громаді столиці понад 581 млн грн збитків, пише Bankova Mail.